Narysuj mi baranka, czyli dlaczego zapłacisz za projekt

„Narysuj mi baranka.” - brzmi znajomo? Większość z nas zna prośbę Małego Księcia, lecz niewielu pamięta, co następuje dalej. Mały Książę odrzuca raz po raz kolejne wersje baranka stwierdzając: „Nie, ten baranek jest już bardzo chory. Zrób innego.”, „Ten baranek jest za stary”. I tak kilka razy.

„Dlaczego mam płacić za projekt?"

Dlaczego sięgamy po klasykę literatury? Od momentu, gdy uznaliśmy, że wykonanie projektu graficznego w naszej firmie będzie odpłatne, regularnie spotykamy się ze zdumieniem klientów. „Dlaczego mam płacić za projekt? To tylko wizytówka.” lub „Zwykła ulotka – dwa zdania, tekst i gotowe.” Wykonanie projektu logo, wizytówki czy ulotki nie różni się wielce od narysowania baranka. Zajmuje czas.

W czasie, gdy powstaje projekt wizytówki, fryzjer wykonuje usługę farbowania włosów, a stomatolog usuwa ząb pacjentowi w potrzebie. I nikt nie dziwi się, że trzeba im zapłacić. Doświadczenie, umiejętności i czas kosztują, nawet jeśli wydaje się, że to „tylko” projekt logo. Każda poprawka, przesunięcie kropki, zmiana koloru czy czcionki – czas. Dokładnie ten sam, w którym Ty wykonujesz swoją pracę oczekując za nią wynagrodzenia.

Projekt to nie tylko czas, wiedza, umiejętności, kreatywność. To również zasoby, których trzeba użyć w czasie procesu realizacji takie jak:

  • specjalistyczne oprogramowanie, które nie jest skrakowaną wersją pobraną za pomocą torentów;
  • to zdjęcia, które trzeba zakupić w banku zdjęć (wynagrodzenie dla autorów);
  • to sprzęt, który to wszystko obsłuży.

Płacisz bez ukrytych opłat

Jest jeszcze jedna, bardzo istotna zaleta odpłatnego wykonania projektu. Po realizacji zlecenia, otrzymujesz od nas pliki z projektem, który możesz wykorzystać wedle swojego uznania. Drukować w dowolnej drukarni lub wrócić do nas i płacić już za samą usługę wydruku. Za projekt płacisz tylko raz, bez ukrytych opłat wliczonych do cen wydruku. A tak swoją drogą, próbowałeś kiedyś odzyskać projekt,  który był w cenie wydruku? Stawiamy na jasną politykę cenową – każda składowa usługi ma swoją cenę.

Projekt graficzny to usługa jak każda inna. Pamiętaj o tym :)